середа, 27 червня 2018 р.
Альбрехт Дюрер / сост. А. Д. Боронина. - Москва : РИПОЛ классик, 2014. - 40 с. : ил

Альбрехт Дюрер - німецький живописець,теоретик мистецтва, один з перших художників, які ввели класичні мотиви в мистецтво Північного Відродження. Творчість Дюрера багато в чому визначило характер мистецтва Німеччини кінця XV і першої половини XVI століття. Німецький майстер був ключовою фігурою своєї епохи, що підтверджується не тільки його картинами, а й трактатами з викладенням його поглядів в математиці і нарисної геометрії.Огюст Ренуар / сост. М. О. Журавлева. - Москва : РИПОЛ классик, 2014. - 40 с. : ил. - (Великие художники мира).

Ренуар є одним з найбільших живописців XIX століття і одним з найважливіших і найцікавіших представників імпресіонізму. Картини його завжди легкозапам’ятовуючі завдяки вишуканості мальовничих прийомів і сюжетної легкості. Французький критик Октав Мірбо писав про художника: «Ренуар здається одним з тих, чия слава незаперечна ... Ренуар пише, як дихає ... Існують люди, що віддаються спокусі все оглядають поглядом. Рука Ренуара створена для того, щоб зображати щастя, яке відчуває погляд ».Эдуард Мане / сост. Е. В. Левкина. - Москва : РИПОЛ классик, 2014. - 40 с. : ил. - (Великие художники мира)

Едуард Мане - французький живописець і графік, один з найяскравіших художників, що поклали початок імпресіонізму. Його творчість стала своєрідною перехідною сходинкую між культурою Високого Відродження і культурою новітнього часу. Едуард Мане був геніальним творцем, що зумів в дивовижному синтезі об'єднати найвищі прагнення живописців минулих століть. У мальовничому відношенні цей синтез підготував грунт для імпресіонізму, що ж стосується змісту, то він став завершенням реалізму і чудовим відображенням суспільства його епохи


Анри де Тулуз-Лотрек / сост. Е. В. Левкина. - Москва : РИПОЛ классик, 2014. - 40 с. : ил. - (Великие художники мира).

Анрі де Тулуз-Лотрек - один з перших художників, що вивели жанр плакатів і афіш на небувалу висоту. Художник, незважаючи на фізичний недолік, зумів знайти своє місце в мистецтві і стати  неоднозначним представником постімпресіонізму. Витончене і їдке, іронічне і трагічне, мистецтво Лотрека являє нам безодні людського змісту, і кожне нове покоління відкриває його для себе заново.Харменс ван Рейн Рембрандт / сост. В. А. Совинин. - Моква : РИПОЛ классик, 2014. - 40 с. : ил. - (Великие художники мира). -

Харменс ван Рейн - представник золотого століття голландського живопису, великий майстер світлотіні, визнаний художник, графік, офортист, що здобув справжню славу і неприкриту ненависть сучасників і зробив справжню революцію в живописі. Його роботи, надзвичайно різняться за жанром, по-справжньому унікальні і завжди впізнавані. І людство, через кілька століть після смерті великого майстра, не втомлюється захоплюватися його безмежним талантом.Загорулько М. А.
«Чернігівські Афіни»: від Бароко до Постмодерну в естетиці : монографія / М. А. Загорулько, В. А. Личковах. - Чернігів : Десна Поліграф, 2016. - 272 с.

У монографії розкриваються духовні контексти дослідження мистецтва у Чернігівських науково-освітніх осередках кінця XVII – початку XVIII та кін. XX – поч. XXI століть («Чернігівські Афіни»). Спадковість культурних традицій Чернігівського літературно-філософського кола у науковому та просвітницькому доробку Чернігівської естетичної школи доводить ідею наступності у розвитку української естетики, визначає місце і роль «Чернігівських Афін» в історії регіональної та спільнонаціональної культури в її сьогоденні та майбутті.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар