середа, 14 червня 2017 р.

Пилип’юк В. В.
Львів. Пори року: [фотоальбом] / В. В. Пилип’юк ; [пер. англ. О. Швед ; пер. з пол. Л. Біленька-Свистович]. - Львів : Світло і тінь, 2015. - 87 с. : фот.
  
Переглядаючи фотоальбом побачите неповторность кожної миті, красу міста Львова у різні пори року, відчуєте, що їх автор має власну естетичну доктрину краси. Життєве кредо Василя Васильовича сповна розкриває мету творчих звершень шанованого митця: «Я хочу, щоб люди дивилися на цей світ моїми очима». До кожної світлини подається адрес, історичні дані на трьох мовах : українська, англійська, польська.


 
 Чумарна М. І.
Вишивання долі : символіка і техніка шитва / М. І. Чумарна. - Львів : Апріорі, 2015. - 88 с. : іл.


Розвідка про потаємні коди української орнаментальної символіки, яка поглиблює тему космічного буття людини в потоках світлоносних енергій матеріального світу, частково розкриту Марією Чумарною у книзі «Код української вишивки». Вона в новому ракурсі розкриває можливості впливу людини на долю, на здоров’я власного тіла, благополуччя сім’ї і роду через повернення до джерел духовного знання наших предків.
 Особливістю нової книжки є те, що вона наближена до потреб тих, хто практично займається відновленням зразків стародавньої вишивки, хто шукає нових «старих» ідей у творенні власного одягу. Тут подано 56 видів техніки шитва, розкладки узорів, які підготувала і систематизувала майстер художньої вишивки Віра Чипурко.
 Книга рекомендована найширшому колу шанувальників українського народного мистецтва.

 
Сальвадор Дали. - М. : КоЛибри, Азбука-Аттикус, 2015. - 96 с. - (История за час).

Про Сальвадора Далі знають навіть ті, хто далекий від мистецтва. Легенда XX століття, нерозв'язна загадка століття. Ким він був? Божевільним художником? Агресивним соціопатом? Жадібним обманщиком, готовим водити людей за ніс заради грошей? .. Або творцем власного видимого світу, повного протиріч і недомовленостей? Миру, центром якого була Гала Далі, жінка його життя, муза-руйнівниця, яка надихала художника на дивні, химерні, що лякають зображення.

 
Ковальов О.
Декоративно-прикладне мистецтво у школі : 1 - 7 класи : навч. посіб. / О. Ковальов. - Суми : Універ. кн., 2006. - 144 с.

Посібник розкриває шляхи та методи навчання учнів 1–7 класів декоративно-прикладного мистецтва, естетичного виховання та сприяє формуванню твopчих здібностей дітей засобами народного мистецтва рідного краю. Розрахований на студентів художньо-графічних і педагогічних факультетів вищих навчальних закладів, студентів педагогічних училищ і коледжів, учителів образотворчого мистецтва, керівників художніх студій.

Давидюк В. Ф.
Чоловічі та жіночі узори в народному вбранні / В. Ф. Давидюк. - Луцьк : Волин. обл. друк., 2005. - 44 с.


Орнаментика народного вбрання за давніх часів була своєрідним письмом. По ньому прочитували все про власника одежини – з якого роду, його соціальний та сімейний стан. У наш час деякі традиційні узори стали звичайними кольоровими плямами, які використовуються де завгодно і як завгодно. Автор брошури, спираючись на багатолітні спостереження народних традицій, подає вірогідні гіпотези потрактувань народних орнаментів з рекомендаціями до їх сучасного застосування.

Немає коментарів:

Дописати коментар