Книга – наше багатство. Книга відобразила наше минуле і сучасне. Вона відобразить і наше майбутнє. (Айбек)
Книга дає глибоке і цілісне уявлення про особистість і творчість Джона Кейджа, його художньому методі . Автор яскраво описує середовище і історичні культурні реалії, в яких формувалося і розвивалося творчість американського композитора. Книга адресована музикантам, мистецтвознавцям і всім, хто цікавиться мистецтвом двадцятого століття.
Джим Гаррісон, головний герой книжки, господар дому, сидить у вбиральні й гортає майже «підпільні» журнальчики, його дружина – готує сніданок... Це мав бути звичайний день звичайних людей, та зненацька у місто розпочинається вторгнення: з глибин космосу, небайдужого до долі людської цивілізації, прилетів... рай. А хто ж не мріє про щасливий контакт із позаземним розумом і ...
Реальність
Ілюзії. Олександр Гнилицький : [виставка, 23 лют. – 26 берез. 2017 р. :
Мистецький арсенал, Київ, Україна : каталог / тексти : О. Островська-Люта та
ін. ; ред., пер.: О. Щур, Я. Стріха]. - Київ : Мист. арсенал, 2008. - 208 с. :
фотоіл., реп род.
Мистецький арсенал є флагманською українською інституцією культури, яка у своїй діяльності інтегрує різні види мистецтва – від сучасного мистецтва, нової музики й театру до літератури та музейної справи. Місія Мистецького Арсеналу – сприяти модернізації українського суспільства та інтеграції України до світового контексту, спираючись на ціннісний потенціал культури.
Понад кордонами =
Beyond borders : modern ukrainian book design 1914-1945 : модерна укр. кн.
графіка 1914-1945 / вид. підгот. М. Мудрик. - Київ : Гама-прінт, 2009. - 176 с.
: іл.
Доробок художників, які працювали у часи між світовими війнами за межами СРСР (передусім у Польщі та Чехословаччині), в радянській історіографії українського мистецтва трактували тенденційно, а частіше попросту замовчували. Творчість книжкових графіків не становила винятку. Цю лакуну вже потроху заповнюють – досить згадати узагальнювальні праці Ольги Лагутенко з історії української книжкової графіки XX століття або Оксани Пеленської про українське мистецьке життя Чехії 1920–1930-х років. Ще один крок у цьому напрямі – двомовний альбом-монографія «Понад кордонами», що її впорядкувала відома дослідниця українського мистецького аванґарду 1910–1920-х років, професор Мічиґанського університету Мирослава Мудрак, а видала «Критика» спільно з Українським науковим інститутом Гарвардського університету за підтримки Фонду кафедри українознавства, яку уможливили щедрі пожертви визначних меценатів п. Оксани Пристай і п. Аркадія Муляка.
Немає коментарів:
Дописати коментар