вівторок, 13 жовтня 2020 р.

Натхненні осінню : топ найкращих сучасних художників України та світу

Природа найкращий художник у світі, адже кожне дерево, кожна квітка, велич гір, безмежність водойм має свою неповторність, досконалість, чарівність. Кожна пора року має свою неповторну красу: зима – вибілює все навколо, весна - цвітінням дерев, пахощами перших квітів, літо - приваблює нас теплом, осінь - багатством різноманітних кольорів та відтінків. Художник, відтворюючи різні сторони реального світу, не копіює дійсність, а створює художні образи, які викликають у нас сильні емоційні переживання.
У осені – багато граней та багато фарб. Вона тепла і холодна, вона різноманітна і чарівна, яскрава і туманна, по-своєму магічна і таємнича. Своєю багатоликістю відтінків і чарівною красою, чарами перевтілення природи, осіння пора надихала багатьох майстрів.
Це надихнуло і нас – зібрати підбірку кращих художників сучасності, закоханих у осінь.

Віталій Мовчан
Художник Віталій Мовчан вважає, що сила мистецтва криється в духовній спрямованості митця. Саме нею він здійснює своє призначення, своє духовне покликання в цьому світі, втім, як і кожна справжня людина.
Творчий принцип митця в тому, що суть національного він вбачає не в зовнішній атрибутиці, а у внутрішньому відчутті душі народу. У своїй творчості Віталій Мовчан звертається і до авангардного мистецтва, і до народного, і до класики.

ВАСИЛЬ НЕПИЙПИВО
1916-2007
Яскравий представник української пейзажної школи з властивим їй ліризмом, безпосередністю вражень, замилуванням натурою. Вже в етюдах художника відчувається його тяжіння до картинності – широкі панорами, далекі плани, а звідси і просторовість вирішення. А ще Непийпиво – витончений майстер натюрморту. Як і в інтимних краєвидах, у творах цього жанру він мрійливий, загадковий, зворушливий. Це художник-лірик, художник неквапливого і врівноваженого пізнання природи.


Анатолій Криволап
Анатолій Криволап є одним із найвідоміших та найдорожчих художників українського сучасного мистецтва. Його роботи займають почесне місце в музейних та приватних колекціях, а персональні виставки – це завжди аншлаг. Протягом багатьох років плідної праці Анатолій Криволап створив свій власний, впізнаваний та неповторний стиль в живописі, а його ім’я стало брендом. Підтвердженням його успішності є також аукціонні продажі на відомих міжнародних аукціонах за останні десять років. ArtsLooker сформував рейтинг десяти найдорожчих живописних робіт, які були успішно реалізовані на відкритих торгах в Лондоні та Нью-Йорку.
Анатолій Криволап, «Помаранчевий вечір», 2004.

Осінні екскурсії Річарда Макнейла
Побачити красу міської осені очима британського художника Річарда Макнейла – це пройтися по осінньому Парижу або Нью-Йорку. Це зануритися у буйство фарб і дощові вечірні прогулянки по Сентрал-парку, уздовж Тріумфальної Арки та Ейфелевої вежі, по мостових і вуличках, затишних скверах і гучних площах.




Картини дуже живі і соковиті, в той же час м’які і теплі, просякнуті такою позитивною енергетикою, що не хочеться відривати погляду. Макнейл – художник-самоучка. Він творить інтуїтивно, напевно, тому його полотна настільки реалістичні і життєрадісні.


Ще однією особливістю картин художника є передача пишноти західної архітектури на тлі фарб природи. Серед поціновувачів мистецтва Макнейла – Адміністрація Білого Дому, шедеври художника прикрашають Овальний Кабінет президентської резиденції.



Золоті вогні Леоніда Афремова
Білорус Леонід Афремов – всесвітньо визнаний художник-імпресіоніст, автор оригінального яскравого стилю, який неможливо переплутати. Його картини – це живі барвисті вогні, наповнені пристрастю і любов’ю. Дуже емоційні та позитивні.




Художник малює маслом за допомогою мастихіна, а натхнення черпає із численних подорожей по всьому світу. Афремов бачить світ у різноманітті контрастних відтінків і фарб, сяючих вогнів, в картинах багато сонця і світла. Такі полотна здатні зігрівати і дарувати радість та задоволення від життя.
 
Ефект дощу Грегорі Тілкера
Коли дивишся на картини цього приголомшливого художника, виникає бажання провести по них рукою. І неодмінно повинен залишитися слід, ніби як протерти промокле скло після проливного дощу.




Тілкер закоханий у дощ. Реалістичність його картин так вражає, що деколи складно відрізнити його роботи від фотографій. Настільки живими, проникливими і натуральними вони створені. Дивишся на таке полотно і переносишся в той світ і момент, що зобразив автор.


Техніка Грегорі Тілкера так і називається – фотореалізм. Родзинка його робіт – міські пейзажі крізь вогники крапель на склі. У полотнах Тілкера багато емоцій, я б сказала – пристрасті, тому що пише автор саме життя. Крізь красу дощу.
Творець родом з Америки, його облаштування у Бостоні стало початком творчого шляху «дощового» художника, як іноді називають майстра.
 
Чарівна реальність Євгена Лушпіна
Ще один майстер у стилі гіперреалізму. Його роботи настільки проникливі й точні, що також нагадують фотографії. Золота осінь на картинах Лушпіна дуже тепла, ласкава, привітна, майже казкова. Пробуджує бажання прогулятися по тих миловидних пейзажах, з яких автор писав свої твори.




А пізня осінь оповита туманом і густими фарбами таємничості. Художник переносить на полотно сотні деталей, відтінків, мініатюрних півтонів. Це і надає полотнам таку натуральність і природність.




 
Спокійна краса Чарльза Уайта
Картини цього видатного канадського майстра випромінюють блаженне умиротворення. При всьому багатстві фарб золотої осінньої пори у роботах Уайта, художник нібито пропонує зупинитися на мить і насолодитися моментом – ось вона чарівна і безтурботна природа. У той же час – така елегантна і таємнича.



При цьому його картини наповнені життям, рухом, енергією світла, в них хочеться зануритися. А в нетрях природних фарб побродити і навіть заблукати. Вони реалістичні та приємні, від них виходить наснага і радість. Гармонія з навколишнім світом. Таке полотно здатне вдихнути життя і красу навіть у найпохмуріше і сіре приміщення.


Сам Уайт говорить про свою творчість так:
«Я хочу спілкуватися з людьми на емоційному рівні і поділитися з ними тим спокоєм, яким зі мною поділилася природа»

Недарма його картини користуються популярністю в усьому світі, а сам автор завоював численні нагороди і премії.
 
«Останній лист» із казки
На завершення я хотіла б згадати ще одного художника. Правда він практично із казки. Коли я готувала цей матеріал, мені пригадалася одна дивовижна історія, написана О.Генрі. Історія про «Останній листок». Про старого художника, який все життя шукав свій шедевр і у кінці знайшов – листочок плюща на стіні. Пам’ятаєте цю історію?
Молода художниця, яка спостерігала за кущем плюща за своїм вікном, бачила, як осінь зриває і несе вдалину його пожовклі, схожі на маленькі зірочки, листя. Вона вірила, що коли останній лист впаде з дерева, її життя закінчиться, оскільки сильно хворіла. Але один-єдиний листок все ніяк не падав. Він вперто не бажав залишати дерево всупереч холодній осені, колючому вітру та пронизливому дощу.
Пройшли дні, а листочок продовжував триматися за життя. Це маленьке диво допомогло художниці повірити у своє одужання. Плющевий листок виявився рукотворною картиною старого художника, який знайшов свій шедевр і подарував ближньому надію на життя.
У цій історії стільки сили і любові, що здається вона є прекрасною казкою. Саме ця казка і надихнула мене на добірку картин з найдивнішою порою року – осінню.


Немає коментарів:

Дописати коментар