середа, 30 квітня 2025 р.




Історія цієї дівчини, яку наші бібліотекарі зустріли в санаторії «Дачний» під час ігрової сесії, захоплює. Вона, одна з тих, кому ще в рік лікарі поставили діагноз ДЦП. Відтоді й почалася її боротьба зі своїмтілом. Дівчину звати Айша. Їй 20. Раніше проходила тут реабілітацію, приїздилаз міста Ківерці. Одужала. Тепер повертається сюди просто в гості. На фото її обличчя не видно, заклопотана грою з малюком. Сьогодні, вже пройшовши всі випробування, вона легко розповідає про свій шлях:

«Я прийшла сюди, як до себе додому. З усіма поговорю, в усіх усе розпитаю. Зараз приїхала до подруги, але навіть коли нікого з друзів немає - приїжджаю. А ігри дуже цікаві й класні. Вони позитивно впливають на здоров’я».

Розповідь Айші надихає. Адже мамам таких діток важливо звернутися до фахівців якнайраніше. Тоді є шанс, що рухова активність відновиться повністю.

У санаторії «Дачне» проходять реабілітацію діти з інвалідністю. І як же вони зраділи нашій присутності!Приїхали ми сюди великою командою: координаторка проєкту на Волині «Гра та правила або Правила гри» Natalia Zhuravlova, бібліотекарі Анна Романчук та Юлія Вірун, аніматори благодійної організації “Творчість заради життя” - Дар'я Жигуліна та Нікіта Соломін.




Ми захотіли показати нашим гостям із Франції, наскільки важливо українським дітям, особливо в таких закладах, мати час для гри, забути про хворобу, трохи відволіктися, вийти за межі лікарняної палати, поспілкуватися з однолітками, які вже стали друзями. Одразу на вході нас зустріла завідувачка виділення медичної реабілітації Оксана Міндюк і провела у невеличку кімнату, де за кілька хвилин ми занурилися у світ гри. Спершу у залі з’явився Максим. Хлопчик з цікавістю розглядав привезені ігри. Та самому грати не так цікаво, тож попросив покликати свого друга Юру.



Ще за кілька хвилин прийшла дівчинка з чудовим ім’ям -
Божена. Хлопці розклали на столі гру «Kapla», а Анна Романчук разом із Боженою вподобали «хула-хуп». До них приєдналися інші аніматори: Юлія Вірун, Нікіта та Дар’я. Найкраще вдавалося крутити «хула-хуп» саме Дар’ї.




Потім один за одним у залі почали з’являтися підлітки, мами зі своїми дітьми, бабусі з онуками. Кожній з них хочеться мати хвилинку для себе, аби усамітнитися й відновити психічну рівновагу. Адже дитина зінвалідністю потребує цілодобового догляду. І відпочинок для їхніх мам дуже цінний. Тож аніматори бавилися з дітьми, а мами грали в ігри.




На невеличкій території розмістили м’які іграшки, настільні ігри, ігри на складання, рухливі та ігри за правилами. Кожен знайшов свою.Спершу гості з Франції спостерігали за процесом гри, а наприкінці сету й самі, як діти - грали з підлітками.




Нагадаємо, Леслі Фокс - економістка й координаторка програми НУО Humacoop-Amel France, Філіп Вальс - шкільний учитель і клінічний психолог, Ніколь Дагніно - професорка літератури та продюсерка освітніх фільмів, і Жан-Батіст Фраппа - кінорежисер. Зараз команда працює над стрічкою. Хочуть показати, як допомагати українським дітям відновлювати ментальне здоров’я під час війни.

Проєкт «Гра та правила або Правила гри» програми НУО Humacoop - Amel France реалізується: Благодійна організація "Творчість заради життя" в партнерстві з Управління соціальних служб для сім'ї, дітейта молоді Луцької міської ради та Волинська обласна бібліотека для юнацтва.
Луцьк Бібліо
Віднова від МдС Синергія дії Synergy of Action Денний центр соціально-психологічної допомоги, Луцьк За підтримки: Fondation de France Council of EuropeVille de Grenoble La Guilde

Фото і текст:Анна Романчук(#Anna_Dibrova). За світлину з Боженою, дякуємо Julichka Vir

Немає коментарів:

Дописати коментар