четвер, 13 березня 2025 р.

 

«Олімпійський марафон» у бібліотеці  з волинськими олімпійцями.



Продовжуємо серію зустрічей у межах проєкту «Олімпійський марафон» у Волинська обласна бібліотека для юнацтва   з волинськими олімпійцями.

Дуже цінно, коли люди демонструють свою справжність, а не вдають, що є кращими, мудрішими чи розумнішими, ніж насправді. У цьому їхня сила та сміливість — бути відвертими з іншими.



Один із таких щирих, простих людей — гість нашого березневого «Олімпійського марафону», титулований спортсмен, волинський олімпієць #Іван_Банзерук. Він – майстер спорту міжнародного класу зі спортивної ходьби, спортсмен Національної збірної команди України та Волинська обласна школа вищої спортивної майстерності. Іван – переможець та призер Кубків України і Європи, триразовий учасник Олімпійських ігор (Ріо-де-Жанейро, Токіо, Париж).

Окрім того, Іван — прикордонник і служить у Державній прикордонній службі України.

На зустрічі студентка запитала:

 — Які найбільші труднощі були у спорті?

Іван відповів відверто:

— Коли був студентом. Займався легкою атлетикою, а фінансування не було. Пригадую, що за тиждень купив лише одну буханку хліба — і все. Думав, що поїду на заробітки, бо не було за що жити. Пригадую, як мій тренер, Володимир Трохимович, подзвонив і сказав, що знайшов трохи грошей. Дав 300-400 гривень. І каже, що знайшов спонсора. Та, напевно, він мені зі своєї кишені їх дістав.



Такі розповіді торкають до щему в серці, адже наші спортсмени, попри не достатнє матеріальне забезпечення, умови, інколи всупереч усьому, завдяки своїй силі духу, показують чудові результати, у порівнянні зі спортсменами з інших країн, які мають все.



У Івана Банзерука є ще одна неймовірна риса характеру — він вірний своєму тренеру, Заслуженому тренеру України з легкої атлетики, Заслуженому працівнику фізичної культури та спорту України, кандидату педагогічних наук, доценту Факультету фізичної культури, спорту та здоров'я Волинський національний університет імені Лесі Українки #Володимиру_Яловику. Це тренер, який свого часу вивів багатьох спортсменів на високий рівень. Іван почав тренуватися у 17 років. Відтоді їхній тандем долає всі перешкоди.

У юні роки Іван мріяв займатися боксом. Проте у його рідному селі Воєгоща такої секції не було. Нагода тренуватися випала лише, коли він поїхав навчатися до Луцька.

Під час розмови відповідальний секретар Відділення НОК України у Волинській області #Олександр_Хриплюк розповів, що теж є вихованцем Володимира Яловика. Його настанови він пам'ятає й досі.



Окрім того, Олександр пригадав найяскравіші моменти Олімпійських ігор у Парижі, адже їздив туди й бачив, як фехтувальниця #Ольга_Харлан виборола медаль.  Поділився історією, як волинянка #Марія_Сахарук почула його голос навіть крізь гучні вигуки перуанських уболівальників.



Для спортсмена важлива підтримка! Івана впродовж усього шляху підтримували батьки, а зараз — дружина з донечкою. Попри численні медалі із різних змагань, які  приніс у бібліотеку, щоб показати студентам, його головні здобутки не матеріальні. Він говорить, що саме спорт допоміг йому знайти своє кохання. Тепер Іван має міцну родину, яка надихає його досягати більшого.



Цікаві факти з життя Івана:

Родом із села Воєгоща, що на Камінь-Каширщині.

Любить свою рідну дистанцію 50 кілометрів, бо вона випробовує його на міцність. Найкращий час  на цій трасі — 3 години 44 хвилини.

Тренується двічі на день.

У колекції нагород має золото 2014 року, яке ще не отримав через дискваліфікацію росіян зі змагань за допінг.

На Олімпійських іграх у Парижі Іван змагався на новій дистанції — марафонній змішаній естафеті, де чоловік і жінка йдуть по черзі. Іван виступав у парі з титулованою спортсменкою Людмилою Оляновською. Саме вона на чемпіонаті Європи виборола бронзу, на останніх метрах до фінішу, випередивши іспанку, яка вже святкувала перемогу, поклавши на плечі прапор своєї країни.

Іван мріє потрапити на Олімпійські ігри в США.

Найяскравіші моменти зустрічі зафіксував   #Олег_Черненко. Його світлини розкажуть без слів, як минула зустріч у бібліотеці.

На завершення Іван закликав усіх займатися спортом, адже рух — це життя, те, що допомагає встояти у випробуваннях нашого сьогодення!


Модератор зустрічі і автор тексту: Анна Романчук.

Немає коментарів:

Дописати коментар